• shahrokh
 • اسفند 15, 1400
 • بدون دیدگاه
 • 364 بازدید

نرم افزار سرویس آپدیت یکپارچه فرمویر سرور اچ پی یا Smart Update Manager (SUM) چیست؟

در یک نگاه:

اگر برای بروز نگاه داشتن زیرساخت پردازشی یا Compute در کسب و کارتان، وقت و هزینه زیادی میپردازید این پست را از دست ندهید. شرکت HPE برای سری محصولات Moonshot, Synergy, Blade, Proliant که تقریبا از محبوب ترین محصولات این شرکت هستند، دو تکنولوژی نرم افزاری معرفی کرده که با ترکیب یکدیگر و استفاده در کنار هم میتوان در وقت و هزینه های سازمان صرفه جویی چشم گیری کرد. این دو نرم افزار HPE SPP و HPE SUM هستند که اولی مجموعه کاملی از درایورها و فرمیور آپدیت ها در یک پکیج یکجا است و دومی نیز راهی برای استفاده آن به وسیله ILO که در ادامه بیشتر درمورد آن توضیح می دهیم.

برخی ویژگی ها:

 • قابل استفاده با استفاده از پردازنده مدیریتی سرور اچ پی یعنی ILO4 و ILO5
 • متشکل از: Firmware, Driver و نرم افزار های سیستمی
 • دارای قابلیت بازگردانی به آخرین نسخه پایدار فرمویر یا Roll-Back
 • استفاده به عنوان Upgrade یا Downgrade فرمویر
 • قابل استفاده در سیستم عامل لینوکس (Redhat Based) و ویندوز سرور (2008 and upper) و زیرساخت های مبتنی بر VMware (ESXi 6.x and upper)
 • Tamper-proof updates یا بروز رسانی بدون دخالت و دستکاری و کاملا قابل اطمینان
 • قابلیت استفاده با نرم افزار های HPE iLO Amplifier Pack و  HPE OneView جهت اتومیت کردن فرایند آپدیت
 • قابلیت شخصی سازی بسته های نرم افزاری HPE SPP متابق با نیاز سخت افزاریتان

قابل استفاده با هر سبکی از مدیریت!

شرکت HPE برای استفاده از SUM دست شما را باز گذاشته و میتوانید هم با کنسول گرافیکی GUI یا به صورت خط فرمانی CLI و حتی به صورت خط فرمان پرس و جویی یا Interactive-CLI از آن استفاده کنید. برای استفاده از SUM و مجموعه بسته نرم افزاری SPP میتونید هم به صورت تکی و ایستاده پای دستگاه یا اتوماسیون شده با استفاده از نرم افزار های HPE OneView و HPE Amplifier pack سرورهای خود را آپدیت کنید. لازم به ذکر است در تمامی مراحل به روز رسانی سخت افزار های سرورهای خود، میتوانید لاگ های درست بودن فرایند آپدیتتان را نظاره کنید.

افزایش عملکرد، انعطاف پذیری و امنیت در زیرساخت

نرم افزار SUM بدون هیچ Agent یا ThirdParty-Application کار کرده و شما را از دردسر های نرم افزارهای دیگر راحت میکند. و تمامی مراحل به روش اچ پی پیش میرود! در مراحل آپدیت با قابلیتی تحت عنوان Baseline functionality آشنا میشوید که خود از سه بخش Inventory, Validation, Assigning تشکیل شده که اگر یکی از دو روش یعنی Automatic Update یا Interactive-Mode را در مرحله اولیه نرم افزار SUM انتخاب کرده باشید، با توجه به سخت افزار های موجود بر روی سرورتان آپدیت شما انجام میگیرد.

لازم به ذکر است تمامی این مراحل به شکل tamper-proof updates بوده و این به این معنی است که آپدیت فقط از طریق چیپ ILO صورت میگیرد و تمامی کامپوننت ها به Digital-Signed هستند. و این موضوع امنیت و بهره وری را در آپدیت به شما میدهد.

بهترین هماهنگی با سری محصولات Proliant و قابل اطمینان بودن

در هر روش از آپدیت سرور مانند آفلاین و Stand-Alone یا استفاده از دیگر نرم افزارهای اچ پی ای مانند وان ویو , HPE ILO  Amplifier Pack و Intelligent  Provisioning هیچ تفاوتی در سرعت فرایند کلی وجود نداشته و میتوانید با اطمینان خاطر از هر کدام روش ها با توجه به سیاست های کسب کارتان بهره کافی ببرید. برای نشستن آپدیت ها روی سرورتان و اعمال تعییرات فقط یکبار ریست کردن سخت افزاری سرور کافی است که آن هم به صورت خودکار انجام میگیرد و شما در آن دخیل نیستید که این امر سرعت کار را بالا برده و صرفه جویی در زمان میشود که امروزه برای سازمان ها بسیار مورد توجه است. وجود داکیومنت های متعدد در سراسر اینترنت و سایت اچ پی ای به صورت رایگان و بدون نیاز به اکانت خاص نیز از دیگر مزایای این نرم افزار و روش آپدیت است که به شما در این امر کمک میکند.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید