شرکت HPE تا سرورهای نسل 7 یا G7 ابزارهای مدیریتی سرور رو از طریق یک CD که داخل جعبه سرور قرارداده بود ارائه میکرد که نام این سی دی Smart Start بود (اگه نیاز به دانلود این نرم افزار دارین از اینجا دانلودش کنید) ولی از نسل 8 یا همون G8 به بعد این ابزار رو بصورت یک نرم افزار روی فلش NAND سرور نصب کرده که در موقع بوت شدن سرور و با کلید F10 امکان ورود بهش فراهم هست.

نرم افزار Intelligent Provisioning شرکت HPE یه ابزار کمکی با قابلیتها و امکانات خیلی زیاد که به مهندسان این امکان رو میده که بتونن سرور رو پیکربندی و راه اندازی کنن و مشکلات و خطاهای احتمالی تمام قطعات سرور رو شناسایی و بررسی کنن. امکان نصب سیستم عامل مورد نظر و پیکربندی ILO و به روزرسانی Firmware دستگاه رو میده.
ورود به این نرم افزار با استفاده از کلید F10 و در هنگام بوت شدن سرور امکان پذیره .

بعد از زدن کلید F10 و ورود به محیط Intelligent Provisioning با همچین گزینه هایی مواجه خواهید شد :

Intelligent Provisioning

گزینه ی اول Configure and install که باهاش میتونید سیستم عامل مورد نظرتون رو روی سرور نصب کنید
گزینه دوم Perform Maintenance که ابزار زیادی در اختیارتون میزاره از قبیل تست و گزارش سلامت تمام قطعات سرور و تنظیمات ILO و بروزرسانی Firmware.

در فیلمی که آخر این پست واستون میزاریم آموزش کامل Intelligent Provisioning رو ببینید.

نکته : برای بروزرسانی خود نرم افزار Intelligent Provisioning فایل مخصوص به سرور خود رو از لینک های زیر دانلود کنید و با نرم افزار HP USB Key Utility روی فلش بزنید.

سرور رو ریست کنید و از فلش بوت کنید و منتظر بمونید تا باقی مراحل بروز رسانی بصورت اتوماتیک انجام بشه . (بعد از آپدیت کامل سرور ریست میشه )

دانلود فایل Intelligent Provisioning برای سرورهای G8

دانلود فایل Intelligent Provisioning برای سرورهای G9

دانلود فایل Intelligent Provisioning برای سرورهای G10

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید