اصلی‌ترین دلیل برای بوجود آمدن فضایی ابری مثل green lake مواجه شدن با چالش‌هایی متفاوت در زمینه­‌ی تجزیه و تحلیل داده ها است. انتقال داده‌­ها بین چندین سیستم عامل و قالب متفاوت ایرادات زیادی مانند اشغال فضای حافظه‌­ها بوجود می‌آورد. تصور می‌شد که راه حلی مانند دریاچه های داده  { data lakes } برای ایجاد یکپارچگی در داده­‌ها مناسب باشد، اما این دریاچه های داده فقط سیلوهای بیشتری را در سرورها اشغال کردند.

در این زمینه ابزارهای تحلیلی قدیمی راه حل قابل قبولی ارائه نکردند چرا که این ابزارها از بعضی دریاچه‌­های داده پشتیبانی می­‌کردند.

این موضوع باعث میشد تا مهندسین متخصص در این حوزه با روش­‌های سخت فیزیکی، یکپارچگی داده‌­ها را در هر سیلو اجرایی کنند که طبق گفته‌­ی مشتریان روشی زمان بر و پر هزینه بوده است.

بر همین اساس به روشی کم هزینه تر از لحاظ زمانی و مالی نیاز بود تا پردازش و انتقال داده ها به صورت بهینه‌تر انجام شود.

پژوهشگران و مهندیسن شرکت HPE یک سرویس کاملا مدیریت شده را ارائه کردند که در آن داده های یکپارچه آماده‌ی تجزیه و تحلیل ترکیب صنعت با سخت افزار و نرم افزار و خدمات دریاچه سبز است.

این سرویس برای مدیریت و نظارت بر داده‌­های توزیع شده که تحت کنترل IT است طراحی شده است.

هنگامی که پردازش داده ها شروع می‌شود با یکپارچه کردن این داده­‌ها می‌توان میزان خطا و ایجاد پرونده‌­های داده‌­های تکراری را کنترل کرد.

داده‌­های توزیع شده که بین سرورها در حال انتقال است را به یکدیگر متصل کرده و دسترسی به آن­ها را بسیار ساده می‌کند.

با سرویس green lake فقط با یک ورود ساده می‌توان به داده‌­ها دسترسی پیدا کرد و بدون نیاز به مدیریت سخت داده‌­ها، آن­ها را مدیریت کرده و انتقال داد.

کاربردهای سرویس Green Lake

دسترسی به داده‌­های متداول: داده‌­های متداولی که در بین سیستم­ عامل­های متعدد استفاده می­‌شود را می‌توان در این سرویس تعبیه کرد و از اشغال فضا برای داده‌­های تکراری جلوگیری کرد.

مدیریت و تسلط بر همه­‌ی داده‌­ها: داده‌­های پرتکرار را می‌توان در این سرویس مدیریت کرد.

خط مشی­‌ها و مدیریت جهانی: مدیریت آسان سیستم­هایی که در آن­ها از یک تا صد مشکل وجود دارد با بهره گیری از خدمات این سرویس در هر نقطه­ی جغرافیایی که داده‌­ها در آن توزیع شده است.

مدیریت هزینه‌­های داده‌­های توزیع شده در میان سیستم عامل­‌ها : این سرویس میتواند فضای اشتراکی بین سیستم عامل­‌ها را به شکل یکپارچه بوجود آورد و از اشغال فضای حافظه برای داده‌­های تکراری جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *